Projekt&Wykonanie
TiM @ 2011

 

      GRZAŁKA ELEKTRYCZNA I CO DALEJ ?
   Do każdego z tych grzejników można zamontować grzałkę elektryczną, która pozwala efektywnie wykorzystać grzejnik poza sezonem grzewczym. Właściwe działanie grzejnika zapewnia odpowiednio dobrana moc grzałki. Powinna ona być o 1/3 niższa w stosunku do mocy grzejnika, biorąc za właściwe moce katalogowe grzałki i moc grzejnika dla DT=60. Zapobiegnie to przegrzaniu lub uszkodzeniu. Grzałka elektryczna może być zamontowana jedynie w jednym z dolnych otworów grzejnika z zastosowaniem trójnika lub bezpośrednio. Przed włączeniem grzałki do prądu należy się upewnić, czy grzejnik jest wypełniony wodą.


      MONTAŻ, POWIERZCHNIA
    Grzejniki miedziane i stalowe drabinkowe firmy MIKA PLUS wyposażone są w uchwyty umożliwiające łatwy i szybki montaż. Do produkcji użyto wysokiej jakości rur miedzianych lub stalowych, co przyczyniło się do powstania produktów trwałych i efektywnych. Malowane farbą proszkową poprzedza kilkustopniowy chemiczny proces przygotowania powierzchni, co pozwala uzyskać idealną i trwałą powłokę, standardowo w kolorze białym RAL 9016.


      JAK DOBRAĆ GRZEJNIK ?
   Grzejniki drabinkowe firmy MIKA PLUS to ponad 100 modeli o zróżnicowanej wydajności cieplnej i kolorystyce. Jednym z najważniejszych elementów warunkujących zadowolenie klientów jest właściwy dobór mocy grzejnika. Aby należycie określić zapotrzebowanie ciepła w poszczególnych pomieszczeniach, należy uwzględnić:
  •  temperaturę wody zasilającej grzejniki
  •  temperaturę wody wypływającej z grzejnika
  •  temperaturę powietrza w pomieszczeniu ogrzewanym
    Właściwy wybór umożliwia opracowanie specjalnie dla każdego modelu tabela doboru mocy. Dla pomieszczeń typu łazienka , w.c., przedpokoje należy przyjąć zapotrzebowanie 100 W - 130 W na metr kwadratowy powierzchni. Grzejniki współpracują praktycznie z każdym systemem instalacji centralnego ogrzewania.


 
 
 
 

Mika Plus - producent grzejników łazienkowych. Program produkcji obejmuje grzejniki łazienkowe, grzejniki stalowe, grzejniki miedziane, grzejniki dekoracyjne, grzejniki do CO, akcesoria do grzejników...

MIKA PLUS Sp. z.o.o.

adres: ul. Stargardzka 3B
54-156 Wrocław

+48 71 351 31 00
+48 71 351 31 01
+48 71 358 44 25
fax.: +48 71 358 44 26